Blog

Blog

Cover Image

Technika estradowa - przegląd rozwiązań

Estrada to miejsce, bez którego większość publicznych występów artystycznych, czy to plenerowych, czy w pomieszczeniach zamkniętych nie miałaby właściwej oprawy wizualnej ani dźwiękowej. Scena, bo tak nazywana również estrada najprościej starając się zdefiniować to pojęcie to rodzaj podwyższenia, na którym odbywają się różnego rodzaju występy. Dzisiaj zajmiemy się techniką sceniczną, czy wszelkimi zagadnieniami związanymi z budową wykorzystaniem sprzętu elektronicznego i mechanicznego podczas występów kulturalnych różnego rodzaju. Więcej

Cover Image

Konferansjer na imprezie - hit czy kit?

Choć przez publikę bardzo często są niedoceniani, to pełnią ważną rolę podczas różnego rodzaju imprez. Dlaczego zawód konferansjera wciąż jest w cenie i jak wykonujące go osoby sprawiają, że wydarzenie ma szansę powodzenia?

Więcej

Cover Image

Gdzie wynająć zespoły muzyczne na imprezę?

Odpowiednio dobrany repertuar podkreśla charakter danego eventu. Każde wydarzenie, zarówno uroczystość rodzinna, jak i spotkanie branżowe, potrzebuje odpowiedniej oprawy muzycznej. Muzyka zachęca do zabawy, wywołuje emocje, kreuje atmosferę. Stanowi obowiązkowy element każdej imprezy, a jej rola jest naprawdę znacząca. Doskonały występ grającego na żywo zespołu czy intrygująco dobrana playlista stanowią swoisty przekaz – żaden inny środek wyrazu nie posiada tak wielkiej siły rażenia.

Więcej

Cover Image

Podstawowe wyposażenie studia nagrań

Założenie studia nagrań nie musi być przedsięwzięciem kosztownym i wymagającym zakupu bardzo specjalistycznych maszyn. Obecnie sprzęt do nagrywania i tworzenia muzyki staje się coraz bardziej dostępny i intuicyjny dla przeciętnych użytkowników. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na zakup sprzętu i oprogramowania z zamiarem realizowania swoich nagrań w domu, a tworzenie muzyki nie jest już zajęciem elitarnym i zarezerwowanym dla wąskiej grupy szczęściarzy.

Więcej

Cover Image

Organizacja koncertu - od czego zacząć?

Organizacja koncertu lub widowiska muzycznego to zawsze złożone wydarzenie od strony technicznej oraz logistycznej. Wymaga ona dużego zaangażowania techników, dźwiękowców oraz osób zajmujących się promocją wydarzenia. W dobrze przemyślanej strategii organizacji dużego wydarzenia muzycznego ważna jest także współpraca z zespołami i wykonawcami. Pozwala ona na rozwinięcie zarówno kontaktów w branży muzycznej oraz popularyzacji marki organizatora koncertów oraz festiwali muzycznych. 

Więcej

Cover Image

Witamy na blogu firmy Coral!

Serdecznie witamy wszystkich klientów na naszym blogu

Więcej