Blog

Blog

Konferansjer na imprezie - hit czy kit?

Choć przez publikę bardzo często są niedoceniani, to pełnią ważną rolę podczas różnego rodzaju imprez. Dlaczego zawód konferansjera wciąż jest w cenie i jak wykonujące go osoby sprawiają, że wydarzenie ma szansę powodzenia?

 

„Człowiek od wszystkiego”

 

„Przywitaj, zapowiedz, zakończ” - chociaż w oczach wielu osób właśnie tak wygląda praca konferansjera, to w rzeczywistości jest ona o wiele bardziej skomplikowana. Głównym zadaniem konferansjera jest nadawanie ze sceny dynamiki wydarzeniom, a także kontrolowanie, czy impreza przebiega zgodnie z założonym wcześniej planem. Plan ten jest wynikiem wielogodzinnej współpracy z pozostałymi osobami zajmującymi się organizacją po to, aby na scenie wszystko prezentowało się w sposób jak najbardziej dopracowany, a jednocześnie swobodny. Jeśli więc zajęcie to sprawia wrażenie lekkiego i przyjemnego, to tylko dlatego, że konferansjer poświęcił sporo czasu na przygotowanie się do jego profesjonalnego wykonania.

 

Konferansjer a wodzirej

 

Choć profesje to są do siebie dość podobne, to nie są tożsame. Przede wszystkim konferansjer pracuje przy bardziej oficjalnych wydarzeniach takich jak konferencje, imprezy firmowe i kulturalne, festiwale, a także występy estradowe. Wodzirej natomiast zazwyczaj towarzyszy podczas nieco bardziej prywatnych wydarzeń takich jak wesela, imprezy urodzinowe lub rocznice. Ma na nich za zadanie zabawiać publikę i zachęcać ją do świętowania, a nierzadko także sam przyłącza się do biesiadowania.

 

Dlaczego warto zatrudnić konferansjera?

 

Powierzenie prowadzenia danego wydarzenia fachowcy jakim jest konferansjer zdejmuje z organizatora duży ciężar. Ma on bowiem pewność, że w razie jakichkolwiek problemów technicznych czy logistycznych (a te jak wiemy pojawiają się bardzo często), doświadczony konferansjer wybrnie z trudnej sytuacji, zazwyczaj nie dając poznać, że plan nie został w pełni zrealizowany.

 

Jak widać zatrudnienie konferansjera to w przypadku zdecydowanej większości imprez absolutna konieczność i sposób na to, aby wydarzenie było udane. Jeśli poszukują Państwo profesjonalistów w tym zakresie, zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy.


Wróć