Wszystkie wpisy
Wydarzenie
17 maja 2026

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego
W weekend 16 i 17 maja odbył się już kolejny Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego - transgraniczne święto miłośników aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej. Wydarzenie zgromadziło uczestników z Polski i Czech, którzy mimo niesprzyjającej pogody licznie pojawili się na trasie Żelaznego Szlaku Rowerowego.

Festiwal tradycyjnie połączył sport, rekreację i lokalną kulturę. Na uczestników czekały wspólne wycieczki rowerowe, animacje oraz regionalne przysmaki. Trasa prowadząca przez gminę Godów, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice oraz czeskie miejscowości Karviná i Petrovice u Karviné ponownie stała się miejscem integracji i wspólnego świętowania po obu stronach granicy.

Choć aura nie rozpieszczała i przez większą część dnia towarzyszyły uczestnikom chłód oraz deszcz, nie przeszkodziło to w organizacji wydarzenia ani dobrej atmosferze. Uśmiechy, sportowy duch i zaangażowanie uczestników pokazały, że pasja do rowerów potrafi pokonać nawet kapryśną pogodę.

Galeria zdjęć

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego - zdjęcie 1
Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego - zdjęcie 2
Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego - zdjęcie 3
Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego - zdjęcie 4
Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego - zdjęcie 5
Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego - zdjęcie 6